תכנית לימודים

הגנים פועלים בסדר יום קבוע ויחד עם זאת גמיש, המותאם לגילאים הצעירים של ילדי הגנים. סדר היום כולל בתוכו זמנים של פעילות משתנה ומגוונת בתוך הגן, בחצר ובחדר הג'ימבורי, זמן מנוחה וזמני ארוחות. לאורך השנה משתנה הפעילות בהתאם להתפתחות הילדים, ללוח השנה, לשינויים בטבע, ובהתאם לנושאים שונים הרלוונטים לילדים ונלמדים מתוך עניין וסקרנות של הילדים וצוות הגן.

בגן ישנו חדר ג'ימבורי חדיש מעוצב ומאובזר לפי מיטב התקנים, אשר נותן לילדים אפשרות לשיפור  ההתפתחות המוטורית כמו גם שעת משחק והנאה, ומקום לפעילות אנרגטית בימים חמים או גשומים.

חצר הגן מרווחת ומאובזרת, מוקפת בצמחיה מטופחת, אוויר נקי, עצים ושמשיות להצללה, מסלול לבימבות, ארגזי חול מפוקחים ונקיים, ועוד. כל אלו מעודדים את הילדים להנות מהמרחב הטבעי לו הם זקוקים.

חוגים

בתוכנית הלימודים השוטפת משולבים לאורך השנה חוגים ייחודיים. החוגים מותאמים לגילאי הילדים ולצרכיהם ומועברים על ידי מנחים מומחים, בשיתוף עם הצוות החינוכי של הגן.
מטרת החוגים להעשיר את עולמם של הילדים, ולגעת בכל עולם החושים שלהם מתוך שמחה וחווית למידה.

חוג יוגה לקטנטנים מועבר בגן מדי שבוע על ידי אילנה אסייג לוי, מתמחה בליווי התפתחותי ובעיסוי תינוקות , מורה למוסיקה ובעצמה מכשירה מורים ליוגה,

החוג יוצר היכרות מעמיקה עם הגוף ויכולתיו המופלאות. התרגול נעים, מחזק את הגוף, מאזן ומרגיע.
במהלך החוג, הילדים מתרגלים לא רק תנוחות יוגה מגוונות, אלא גם נשימה והרפיה, ומכירים כלי נגינה מכל העולם.
בחוג הבייבי יוגה לתינוקות, משולב גם כן עיסוי תינוקות ויחד עם תרגילי הבייבי יוגה, הוא מחזק את השרירים והגמישות, מעודד התפתחות ומהנה מאד!

חוג מוסיקה לגיל הרך  מועבר לכיתות חרוז ואגדה מדי שבוע בשיטת גורדון, בהדרכת נעה לונסקי אנגלמן-מוזיקאית, בוגרת הכשרת חינוך מוסיקלי לגיל הרך באקדמיה למוסיקה בירושלים

במפגש המוזיקלי הילדים והצוות שרים ומדקלמים ומאזינים למוזיקה האזנה פעילה. פוגשים בה נושאים חוץ מוזיקלים מעולם הדמיון והרגש: שמחה, התרגשות, פחד, ביישנות, חקר וגילוי. יחד יוצאים למסע לכלי הנגינה הטבעי שלנו- הגוף! בקול, בתיפוף, בתנועה.

שיטת גורדון הינה תיאוריה שפותחה במהלך שנות ה- 80 ע"י פרופ' אדווין גורדון (ארה"ב) המתייחסת להתפתחות מוסיקלית מגיל הינקות ואילך. תיאוריית החשיבה המוסיקלית Theory) (Music Learning    מהווה מודל חדשני לשאלה "כיצד אנו לומדים מוסיקה?" בכתביו מסביר גורדון את הדמיון בין מוסיקה ושפה ומדגיש את החשיבות לחשיפה מוסיקלית כבר בחודשי החיים הראשונים באמצעות אינטראקציה עם "מתווך" אנושי (מורה/הורה). בשל התפתחותו המהירה של מוח האדם בשנים הראשונות, חשיפה מוקדמת למוסיקה תאפשר לילד לפתח את יכולתו המוסיקלית ותהווה בסיס איתן ליכולתו בעתיד.

תזונה

בגני עגנון פועל מטבח ייעודי, בו האוכל מבושל מידי יום ומספק לילדים אוכל ביתי, טעים, איכותי וטרי. המטבח נבנה על פי כל התקנים הנדרשים,  והמזון עובר בדיקות תקינה עם הקפדה ותשומת לב לאיכות המזון וחומרי הגלם. תפריט הגן גובש יחד עם תזונאית, מומחית לגיל הרך והוא כולל את כל המזון הנחוץ להתפתחות תקינה ובריאה של הילדים.

ילדי הגנים מקבלים ארוחת בוקר עשירה, ארוחת צהריים בשרית חמה וארוחת ארבע.

התפריט מפורסם בלוח ההורים בגן.

המטבח שלנו