אני מאמין ועקרונות החינוך

גני עגנון יהוו עבורכם ועבור ילדכם מסגרת נעימה, חמה וביתית, המתנהלת בשקיפות ואמינות ומזמינה אתכם ההורים להיות מעורבים ושותפים לעשייה החינוכית.

אנחנו, בגני עגנון מאמינים בדיאלוג ובתקשורת ישירה ומכבדת (הן עם הילדים והן עם ההורים). חשובים לנו השמחה, האמון ותחושת הביטחון של ילדכם ושלכם, ולכן נקפיד להקשיב לצרכיהם האישיים של כל ילד וילדה ולצרכי הקבוצה כולה. ביום יום נעודד סקרנות, בחירה ויוזמה של כל ילד וילדה בדרכים המשלבות משחק ולמידה הנובעים מהילדים ובתיווך הצוות המקצועי בגן.

תכנון סדר היום יבטיח תחושת בטחון וסדר לילדכם ולצוות הגן, תוך   גמישות והתאמה לצרכים משתנים. בגני עגנון קיים דגש על בריאות,  באופן כזה שתזונה נכונה, תנועה של הגוף ורווחה נפשית הם אבני דרך מובילים בגן.

הצוות שלנו מספר על עצמו

הצוות החינוכי בגני עגנון הנו צוות מקצועי, מנוסה ומסור, הדואג ליצירת אווירה אינטימית ומשפחתית, בה זוכים כל ילד וילדה ליחס אישי וחם.

צוות הגנים עובד באחריות ומקצועיות רבה, מתוך כבוד והקשבה לכל ילד וילדה. עבודת הצוות נעשית תוך תכנון וחשיבה משותפים, כאשר בכל כיתת גן מתקיימים דגשים רלוונטיים לקבוצת הגיל.
הנהלת גני עגנון פועלת לטיפוח הצוות החינוכי והעשרתו . הצוות מקבל ליווי מקצועי והנחיה פדגוגית לאורך כל השנה וכמו כן משתתף במפגשי העשרה למטרת התמקצעות והבנה של הצרכים וההזדמנויות בגילאים השונים.

הצוות המוביל בגן

מורן דלין קפלן, בעלת תואר מוסמך(M.A) בחינוך מיוחד, תעודת הוראה בפסיכולוגיה ותואר בוגר בחינוך וסוציולוגיה, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עוסקת בחינוך כ- 10 שנים, מתוכן 3 שנים בניהול מסגרות פרטיות לגיל הרך. בעלת ניסיון רב בניהול צוותים. רואה זכות גדולה בליווי ילדים והוריהם בשנות הינקות והילדות המוקדמת. נהנית לראות את העולם דרך עיניהם הסקרניות והתמימות של הילדים בגן ומאמינה שחינוך איכותי לגיל הרך יוצר עבורם סביבה אוהבת, עשירה, מטפחת ומעניינת בה הם יכולים לחקור ולגלות את העולם באופן עצמאי ובטוח, ליהנות ולרכוש חברים, מיומנויות וכישורי חיים

ד"ר תמר אשר, עובדת כבר שלושים שנה בתחום של הגיל הרך, בעבר כגננת ומנהלת אשכול גנים, וב-26 שנים האחרונות כמדריכה פדגוגית. היא יצרה והעבירה סדנאות להורים לילדים בגיל הרך, ומלמדת גם הגנה עצמית לכל גיל. מאמינה בגישה אמפתית, שמבקשת הקשבה והתייחסות מותאמת לכל אחד ואחת.
חינוך לעצמאות, פיתוח יצירתיות, ומיומנויות חברתיות עומדים בראש רשימת המטרות החינוכיות שאותה היא מקדמת.

נועה אברהמי, עוסקת בחינוך כ- 8 שנים, בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ממכללת אפרתה, בהתמחות בתחום האומנות.
במהלך שנות עבודתי רכשתי ניסיון בגיל הרך ובעבודה עם פעוטות על הקניית הרגלי למידה, פיתוח תקשורת וקידום בתחום המוטורי.

 

רעות פאר בצלאלי , ילידת קיבוץ מעלה גלבוע, בוגרת מכללת דוד ילין עם תואר בחינוך לגיל הרך וניסיון של 8 שנים בגנים פרטיים.
מאמינה שכל ילד הוא עולם ומלואו ועלינו להביט, להקשיב ולאפשר להם להיפתח ולבטא את ייחודם וכשרונם.

 

סופי דוידוב, גננת מוסמכת, בעלת תואר ראשון בחינוך ו 19 שנות נסיון בעבודה בגני ילדים. מעניקה לילדים חום, כבוד והבנה. מקבלת כל ילד כמו שהוא ומאפשרת לו לממש את הייחודיות שלו מתוך אמונה בכל ילד וילדה.

מיכל וייקסלבאום, למדה חינוך לגיל הרך באוניברסיטת בר אילן.
עוסקת בחינוך לגיל הרך ובחינוך מיוחד כשמונה שנים, עם אוכלוסיות וגילאים שונים. מתייחסת לגן כמו אל בית ומשפחה, הנותן אווירה בה כל ילד מרגיש בטוח ואהוב וכך יכול לגדול ולהתפתח בשמחה.