החזון - דבר המייסדים

גני עגנון הוקמו מתוך חזון להביא בשורה ואיכות בתחום החינוך לגיל הרך, בסטנדרטים מוקפדים ומושקעים בכל פרמטר שטרם נראו בירושלים ובכלל, הן מבחינה חינוכית ופדגוגית והן מבחינת התנאים הפיסיים של הגן, ומתוך ראייה מכבדת הן של הילדים בגן, הן של הוריהם והן של הצוות החינוכי.

לצורך כך הושקעו מיטב האנשים ומיטב המוחות בתחום החינוך, הבטיחות, התזונה והניהול:

צוות ניהולי רחב, של מייסדי הגן יחד עם המנחה הפדגוגית ד"ר תמר אשר, והגב' עפרה מאור מנהלת הגן, עמלו על מנת לבחור בקפידה רבה את הצוות החינוכי הטוב ביותר. צוות שכולל גננות מוסמכות ונשות חינוך בעלות ניסיון מוכח והמלצות. הצוות מקבל הדרכה פדגוגית על בסיס יומיומי, כולל פגישות שבועיות סדירות ופעילויות חינוכיות המאפשרות לפתח ולהעמיק את הראיה החינוכית ולהעשיר את התפתחות הילדים בגן.  אנו שואפים ליצור אווירה טובה ומשפחתית בגן, וזאת על ידי שמירה על תנאי העסקה הולמים ומתגמלים לצוות, כולל ימי גיבוש, פעילויות צוותיות ואירועים שהצוות נהנה מהם לאורך השנה.

הגן נבנה על פי כל תקני הבטיחות, ובעיצוב מוקפד במיוחד, בדומה לגנים באירופה ובארה"ב  עם מרחב רב בכל כיתה, אור טבעי, עץ , בדים רכים וצבעים עדינים ונעימים . האסתטיקה המוקפדת היא לא רק לשם יופי. יש חשיבות רבה לבחירת הצבעים והחומרים מהם נבנה הגן, אשר משפיעה על התפתחות הילדים ונותנת להם את האווירה הנכונה, המרחב והרוגע על מנת להרגיש רגועים ונינוחים לחקור את סביבתם בבטחה, במרחב שמותאם להם, מכבד אותם באופן אישי ומונגש עבורם.

ההקפדה על הבטיחות בגן מעל הכל. כל דבר אשר עשוי להגיע לידי הילדים מותאם לצרכיהם. רק כך יוכלו לפתח ולמצות את היכולות שלהם, הן מבחינה פיסית והן מבחינה מנטלית ורגשית.

כל ילד הוא עולם ומלואו ולנו חשוב לתת מענה ותשומת לב אישית לכל אחד ואחת, משכך אנו מקפידים על צוות רב ויחס חניכה גבוה בין צוות וילדים בכל כיתה בגן.

ההשקעה ותשומת הלב לכל פרט ופרט, גדול עד קטן, מצויים בגן בכל דבר ודבר. ההקפדה וההשקעה גם בפרטים הקטנים,  הם אלו שעושים את "גני עגנון" למה שהם.

הצוות שלנו

הצוות החינוכי בגני עגנון הינו צוות מקצועי, מנוסה ומסור, הדואג ליצירת אווירה אינטימית ומשפחתית, בה זוכים כל ילד וילדה ליחס אישי וחם, תוך תשומת לב לכל אחד ואחת מבחינה התפתחותית, אישית וחברתית.

צוות הגנים עובד באחריות ומקצועיות רבה, מתוך כבוד והקשבה לכל ילד וילדה. עבודת הצוות נעשית תוך תכנון וחשיבה משותפים, כאשר בכל כיתת גן מתקיימים דגשים רלוונטיים לקבוצת הגיל.

הנהלת גני עגנון פועלת לטיפוח הצוות החינוכי ולהעשרתו . הצוות מקבל ליווי מקצועי והנחיה פדגוגית לאורך כל השנה על בסיס יומיומי,  וזוכה לקיים ישיבות צוות בכל שבוע ומפגשי העשרה חינוכיים למטרת העמקה ולהתמקצעות בתחום הגיל הרך.

הצוות המוביל בגן

עפרה מאור - מנהלת הגן

בעלת תואר ראשון לחינוך לגיל הרך ותואר שני ממכון שכטר בליווי רוחני. מורה בכירה ליוגה מזה 20 שנה. בעלת ניסיון של כ 30 שנה בגני ילדים, כגננת וכמנהלת והן כמנחה פדגוגית.  במהלך השנים נחשפתי לאסכולות חינוכיות שונות, ובמיוחד התחברתי לאסכולה החינוכית האיטלקית "רג'יו אמיליה" משם אני שואבת השראה וידע רב בהדרכת הצוות בגני עגנון. מאמינה שכל ילד מגיע לעולם "יכול" ואנו אנשי החינוך שהוא פוגש בדרך הולכים איתו במסע ההתפתחותי שלו לגלות את עצמו ואת העולם. מאמינה בחינוך לזהות ושורשיות- שללא שורשים- לא נוכל להצמיח כנפיים.

ד"ר תמר אשר- מנחה פדגוגית

עובדת כבר יותר משלושים שנה בתחום החינוך לגיל הרך, בעבר כגננת וכמנהלת אשכול גנים, וב-30 שנים האחרונות כמדריכה פדגוגית ומרצה בכירה במכללת דוד ילין להכשרת גננות. מלווה את גני עגנון מימי הקמתם.  יצרתי והעברתי סדנאות להורים לילדים בגיל הרך, ומלמדת גם הגנה עצמית לכל גיל. מאמינה שכל אשת חינוך צריכה לבוא בגישה אמפתית, שמבקשת הקשבה והתייחסות מותאמת לכל אחד ואחת.  מחנכת לעצמאות, פיתוח יצירתיות, ומיומנויות חברתיות. 

 

עמיה בורובסקי- מנהלת אדמניסטרטיבית

בוגרת לימודי תואר ראשון ושני מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים, ותואר ראשון בלימודי משפטים. בעלת רקע בהוראה מוסיקלית ובחינוך מיוחד. מלווה את הגן מימי הקמתו. כאמא לשלושה בנים, וכבת לפסיכולוגים, חולמת להשריש חינוך איכותי, אמיתי, ומושקע, הרואה את טובת הילדים בראש ובראשונה, ונותנת את הנשמה ואת הלב על מנת ליישם את החזון מדי יום ביומו.

קרולינה יוסף

בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, בוגרת מכללת דוד ילין. עוסקת בחינוך מזה 6 שנים. אני מאמינה שיצירת סביבה אוהבת ותומכת, המאפשרת ומעודדת סקרנות וחקר,  היא תנאי להתפתחות תקינה של ילדים. מאמינה כי בכל ילד טמונות יכולות רבות שיש לגלותן ולפתחן, וכי יש לעודד ילדים לעצמאות ולאמונה ביכולתם תוך מתן אפשרות להתנסויות.

ציונה מרון

אמא לשישה, ומחנכת מלידה, ניהלתי משפחתון כ 20 שנה ובעלת ניסיון עשיר בגידול פעוטות. מאמינה בהענקת חום ואהבה וסביבה בטוחה לצמיחה וגדילה של הילדים. מאמינה בחשיפה של הילדים החל מגיל לידה לחוויות חושיות, דרכן הילדים פוגשים את העולם, פועלת מתוך תיווך מילולי של המתרחש במהלך היום סביב הילד לשם פיתוח היכולות המילוליות, קוגניטיביות והרגשיות של הילד.

שירה בלכר

ילידת ארה"ב , בוגרת אוניברסיטת אריאל עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותעודת הוראה ממכללת הרצוג בחינוך מיוחד. בעלת ניסיון של כ 6 שנים בחינוך לגיל הרך ובחינוך מיוחד, בגילאים שונים. אני מאמינה שזרעי היכולת והאישיות של כל ילד טמונים בו מלידה, ותפקידנו הוא להעניק לו את האהבה ואת הכלים שהוא צריך על מנת לצמוח ולגדול.

מיכל וייקסלבאום

למדתי חינוך לגיל הרך באוניברסיטת בר אילן. עוסקת בחינוך לגיל הרך ובחינוך מיוחד כ 8  שנים, עם אוכלוסיות וגילאים שונים. מתייחסת לגן כמו אל בית ומשפחה, הנותן אווירה בה כל ילד מרגיש בטוח ואהוב וכך יכול לגדול ולהתפתח בשמחה. דואגת לביטחונו האישי של כל ילד ומנגישה את העולם דרך משחק ופעילויות מוסיקליות.

רעות פאר בצלאלי

ילידת קיבוץ מעלה גלבוע, בוגרת מכללת דוד ילין עם תואר בחינוך לגיל הרך וניסיון של 10 שנים בגנים פרטיים.  מאמינה שכל ילד הוא עולם ומלואו ועלינו להביט, להקשיב ולאפשר להם להיפתח ולבטא את ייחודם וכשרונם. כמי שינקה את ערכי החינוך הקיבוצי אני פועלת על מנת לחבר את הילדים לטבע ולסביבה.